Przejdź do treści

FAQ- szyby w motoryzacji

Im szybciej zostanie dokonana naprawa odprysku, tym lepszy będzie efekt odzyskania bezpieczeństwa szyby i tym lepszy będzie efekt wizualny. Z biegiem czasu do wnętrza odprysku dostaje się coraz więcej zanieczyszczeń. Zanieczyszczenia te nie pozwolą na niemal niewidoczną naprawę.

Ponadto jazda z odpryskiem może - i najczęściej tak się dzieje - doprowadzić do powiększenia się uszkodzenia, a co za tym idzie, konieczności wymiany szyby na nową.

Są dwa obszary szyby, w których napraw nie powinno się wykonywać.

Pierwszy z nich to pole widzenia kierowcy. Najprościej mówiąc jest to pole robocze wycieraczki od strony kierowcy.

Jednak na życzenie właściciela pojazdu serwisant MotoGlass wykona naprawę w tym obszarze i zabezpieczy uszkodzenie przed powiększaniem się pęknięcia, ale jeśli zostanie widoczny ślad naprawy to w świetle obowiązujących przepisów samochód najprawdopodobniej nie przejdzie przeglądu technicznego.

Drugim obszarem, który dyskwalifikuje naprawę to okolice krawędzi szyby. Odprysk musi znajdować się minimum 10 cm od krawędzi, ponieważ w tych miejscach występują największe naprężenia i zwiększa się ryzyko pęknięcia szyby w trakcie naprawy. Również w tym wypadku serwisant MotoGlass może podjąć się naprawy, jednakże na wyraźne życzenie i ryzyko Klienta.

Do naprawy kwalifikują się wyłącznie szyby laminowane, czyli podwójna szyba sklejona folią, a więc w zdecydowanej większości, wyłącznie szyby samochodowe przednie.

Nie ma znaczenia wyposażeni, dlatego naprawie podlegają wszystkie szyby przednie klejone zarówno zielone, solaryczne, ogrzewane oraz te z wyświetlaczem head-up.

Do naprawy samochodowej szyby przedniej kwalifikują się odpryski i uszkodzenia, których średnica nie przekracza średnicy monety 5-ciozłotowej.

Do naprawy uszkodzeń szyb samochodowych w serwisach MotoGlass wykorzystuje się profesjonalne urządzenia, które obsługują wyłącznie przeszkoleni serwisanci.

Proces naprawy podzielony jest na dwa etapy:

Najpierw, do uszkodzenia (odprysku) wstrzykuje się, pod wysokim ciśnieniem, specjalną żywicę penetrującą, która po podgrzaniu zmniejsza chwilowo swoją lepkość i dociera do najdalszych miejsc uszkodzenia.

Po kilku minutach aplikuje się żywicę zamykającą. Na na koniec całość utwardza się ultrafioletem.

W serwisie MotoGlass naprawę uszkodzenia szyby wykonuje się na poczekaniu.

Usługa trwa od 10 do 15 minut, dlatego pozostawienie samochodu nie jest konieczne.

Naprawa uszkodzenia (odprysku) w szybie samochodu, przywraca prawie 100% wytrzymałości szyby i tym samym jej bezpieczeństwo.

Jeżeli odprysk nie jest duży i naprawa odbyła się w krótkim czasie od pojawienia się uszkodzenia to możliwe jest nawet odzyskanie niemal 100% przejrzystości, a miejsce naprawy będzie prawie niewidoczne.

Niezabezpieczony, nienaprawiony odprysk, z pewnością powiększy się i powstanie z niego pęknięcie. Miejsce odprysku to po prostu uszkodzenie, które osłabia powłokę szyby. Wcześniej czy później uszkodzenie powiększy się i zamiast naprawy za niewiele ponad 100 zł, konieczna będzie wymiana szyby za kilkaset albo nawet kilka tysięcy.

Nawet mały odprysk może przeistoczyć się w pęknięcie w wyniku np. różnicy temperatur gdy zimą na zamarzniętą szybę włączymy nadmuch ciepłego powietrza lub latem gdy na nagrzaną od słońca szybę włączymy klimatyzację. Odprysk łatwo przeistoczy się w pęknięcie gdy karoseria samochodu narażona jest na wstrząsy np. nierówności na drodze czy nawet drgania podczas mycia na myjni automatycznej lub myjką ciśnieniową.

Ponadto wraz z upływem każdego kolejnego dnia, miejsce uszkodzenia narażone na warunki atmosferyczne, staje się coraz słabsze i kruche.

Niezależnie od pojazdu i rodzaju szyby, cena za naprawę jednego odprysku to koszt 149 zł.

Każda usługa naprawy uszkodzonej szyby w serwisach MotoGlassMotoGlass objęta jest 2 letnią gwarancją, na którą Klient otrzymuje pisemne potwierdzenie.

Autoglass

Skontaktuj się

Najwyższa jakość usług dla Twojego samochodu:
  • Wymiana szyby samochodu w 30 minut!
  • Obsługa na miejscu lub dojazd do Klienta.
  • Fachowa pomoc w doborze szyby
  • Atrakcyjne rabaty dla stałych Klientów.
Telefon szczegóły [svg] zadzwoń
Wybierz oddział
Email szczegóły [svg] napisz
e-mail
Formularz szczegóły [svg] wypełnij
formularz
Pytania i odpowiedzi [svg] częste
pytania

Zgłoś szkodę z ubezpieczenia komunikacyjnego OC lub AC

wymień szybę naORGINALNĄ Wyślij wypełniony Formularz. Odezwiemy się do 30 minut.

Pola oznaczone [*] są obowiązkowe.
Dobra robota
Please enter a valid first name (minimum 6 characters). Wprowadzone dane są nieprawidłowe.
- Wymagana długość dla pola to 6 liter
- Pole nie może zawierać liczb i znaków specjalnych
Dobra robota
Wprowadzone dane są nieprawidłowe.
- Wymagana długość dla pola to 6 liter
- Pole nie może zawierać liczb i znaków specjalnych
Wybierz polisę:
Wybierz ubezpieczyciela:
Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z RODO (Rozporządzenie 2016/679) przez administratora danych MotoGlass (NIP: ) w celu kontaktu. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

lub zadzwoń

575 500 515
Zadzwoń i wymień szybę w samochodzie